— Asistenční systém justiční akademie

Seminář: Anonymizace soudních rozhodnutí (N21Z309-D)

Nelze se přihlásit. Nejste přihlášen do aplikace.
Základní údaje
Název semináře:
Anonymizace soudních rozhodnutí
Lektoři:
Mgr. Pavel Pihera, Sandra Piherová Matějovská, Bc. Renata Tůmová
Organizační pracovník:
Typ semináře:
Distanční seminář
Kraj:
Celá ČR
Město:
Distanční, online
Místo konání:
Budova: Bez určení místa (distanční výuka), Adresa: Distanční/online výuka, Celá ČR 11111
Zkratka:
N21Z309-D
Distanční seminář:
Ano
Přihlašovat od:
18.11.2020 08:00
Datum uzávěrky:
 
Datum uzávěrky (bez stravy):
 
Datum zahájení:
1.12.2020
Datum ukončení:
31.12.2023
Stravovací zařízení:
Počet účastníků:
 
Anotace:
Tento seminář je pro Vás připraven formou videokurzu. Videokurz mohou sledovat pouze přihlášení uživatelé v ASJA. Pokud se na kurz přihlásíte jako účastník, budeme Vás průběžně informovat o nových aktualizacích, metodikách atd. 
Videokurz spustíte kliknutím na odkaz pod záložkou Video u tohoto semináře.  
V záložce Metodiky pak najdete další důležité dokumenty jako např. Manuál či Nejčastější otázky a odpovědi.
K bezproblémovému sledování videa je třeba použít webový prohlížeč Chrome, Mozilla Firefox,  či prohlížeč Internet Explorer a to v aktualizované verzi. V případě problémů či nefunkčnosti videa se prosím obraťte na svého IT pracovníka na soudě či státním zastupitelství, nikoli na IT Justiční akademie.
Videokurz Vás provede postupem anonymizace a následného zveřejňování soudních písemností.
Anonymizační software (dále jen „Anonymizer“), kterým se zabývá, je součástí aplikace CoReport. V první části se tedy dozvíte, jak tuto aplikaci nainstalovat a spustit. Více se však CoReportu jako takovému návod nevěnuje a soustředí se na práci s Anonymizerem samotným.
Anonymizer dokáže automaticky vyhledávat a stahovat dokumenty z databáze ISAS, tuto funkci však zatím nenabízí uživatelům informačního systému ISVKS. Proto návod nejprve popisuje, jak lze dokumenty určené k anonymizaci ručně načíst ze složky na pevném disku počítače. Poté předvede, jak mohou uživatelé ISAS takové dokumenty automaticky v této databázi vyhledat a stáhnout, aniž by je museli na disk ukládat.
Hlavní část návodu popisuje vlastní Anonymizer, jeho funkce a postup kontroly a úprav automaticky anonymizovaného textu. Zabývá se mimo jiné vyhledáváním výrazů, různými způsoby ruční anonymizace, tzv. podezřelými slovy, vlastními popisy anonymizovaných výrazů a vytvářením jejich seznamů.
Následně se návod věnuje údajům o rozhodnutí, které mají usnadnit jeho vyhledání ve veřejné databázi (tzv. metadata) a vlastnímu zveřejnění v databázi soudních rozhodnutí. Návod dále zmiňuje možnost úprav, smazání, přepsání či skrytí již zveřejněného rozhodnutí.
Poslední část návodu stručně zmiňuje možnost exportu anonymizovaných rozhodnutí do wordovských dokumentů.
Poznámka autorů:
Videokurz, vznikl pod časovým tlakem a byl vytvořen bez předchozích zkušeností v této oblasti. Současně se Vám omlouváme za jeho technické nedostatky. Považujte jej proto, prosím, za provizorium, které bude v dohledné době nahrazeno kvalitnější verzí, o které Vás můžeme informovat, pokud se na seminář s videokurzem  přihlásíte.
Děkujeme za pochopení a shovívavost. Pavel Pihera, Sandra Piherová